Před nedávnem jsem si koupil moji první koženou tašku na notebook. Bylo to pro mě něco hodně nového, protože jsem doposud nosil vždy batoh, v něm notebook a další věci. Bohužel ne ke všemu se batoh dá vzít a proto jsem se začal dívat po nějaké hezké kožené tašce do které by se mi vše vešlo.

Co jsem do tašky potřeboval dát: Macbook Pro 15″ (ano dnes jsou již modernější menší, ale mě prostě 15″ vyhovuje), iPad mini, papírový zápisník, něco na psaní, nabíjecí kabel k telefonu, někdy nabíječku k počítači a pár dalších drobností. Začal jsem se rozhlížet nejprve po tvarech tašek, které se mi líbí. Nechtěl jsem příliš velikou, ale spíš malou tašku, do které notebook přesně padne. První omezení, na který jsem narazilo to, že se většina tašek dělají pro notebooky 13″, moc nerozumím proč, když 15″ jsou stále nejvíce prodávané. Možná to je tím, že se hodně lidí spokojí pro pracovní notebook s klasickou taškou na notebook a ti kdo chtějí něco „hezkého“ mají menší notebooky. Nakonec jsem zjistil, že nějaké přeci jen jdou najít. Někdo mi radil, abych se podíval u Brašnářství Tlustý, ale tam mě nic nezaujalo. Produkty to budou určitě kvalitní, ale schází mi zde nějaký design a „krása“ produktů. Narazil jsme ještě na e-shop DannyP, kde mají hezkou tašku, která vypadá dobře zpracovaná i uvnitř, ale pro mě hodně velká. Díval jsem se na svou oblíbenou anglickou značku Aspinal od které mám peněženku,  se kterou jsem velmi spokojený, ale nechtělo se mi dávat tolik peněz za věc o které jsem nebyl přesvědčen, že ji opravdu budu nosit. Prošel jsem spoustu další českých eshopů, ale nic nenacházel. Takže jsme se začínal smiřovat s tím, že zůstanu u batohu a je to asi nějaké znamení 😉 . Víte o nějakém shopu, kde mají hezké tašky? Českém, nebo zahraničním, to je mi jedno.

Nakonec jsem úplně náhodou našel na Bonami.cz akci na dámské kabelky a pár pánských tašek. Jedna taška se mi hodně líbila a také nebyla příliš drahá (na první test 😀 ). První věcí nad kterou jsem váhal byl rozměr tašky, který byl jen o 1cm větší než můj Macbook. Bál jsme se, že se tam nevleze, nebo taška nepůjde zapnout. Druhou věcí co mě trápila bylo, že jsem již od pár lidí zaslechl ne příliš dobré reference na Bonami. Někdo nebyl spokojený s kvalitou produktu, někdo s tím ,že věc vypadala dost rozdílně, než na fotce a další, že mu přišla věc špinavá. Já osobně na Bonami ještě nikdy nic nekupoval, takže jsem zkušenost neměl. Rád si věci vyzkouším sám, a proto jsem na ostatní moc nedal, a také z důvodu, že jsem jinou hezkou tašku nenašel. Naštěstí obě tyto obavy vyřešila možnost produkt vrátit pokud se mi nebude líbit, takže jsem objednal a pak už jen 4 týdny čekal na balíček (nemám rád, když na něco musím čekat a nemůžu to mít hned 😀 ).

Když balíček dorazil, měl jsem velkou radost, protože jsem již skoro na tašku zapomněl. Jakmile jsem krabici rozbalil, hned byla cítit krásná vůně kůže. Po vytažení tašky z obalu jsem byl opravdu nadšený, taška vypadala úžasně a kůže je kvalitní a krásně voněla. Hned jsem tašku prohlédl, jestli není někde poškozená a vše bylo jak má. První z obav tedy byla odstraněna. Jako další jsem hned šel pro notebook, abych zkusil velikost. Vlezl se přesně do jedné z kapes (po cca. měsíci nošení ještě kůže trochu povolila) a zapnout šla taška také normálně. Začal jsem tedy dávat do tašky další věci, které běžně nosím v batohu (zjistil jsem, že tam mám spoustu věcí, které nepotřebuji 😉 ). Taška má dvě části, které dělí zapínací kapsa, další kapsa je na jedné ze stran. Do tašky se vlezlo vše co jsem chtěl, takže i druhá z obav byla odstraněna. Takže Bonami u mě prošlo na výbornou.

Aktuálně mi taška vyhovuje vlastně více, než batoh a tím se odstranila i má poslední obava a to, že tašku nebudu chtít nosit a vrátím se k batohu. Jak jste na tom, máte raději tašku, nebo batoh?

panske_kozena_taskapanske_kozena_taska_6panske_kozena_taska_1panske_kozena_taska_5panske_kozena_taska_2panske_kozena_taska_3panske_kozena_taska_4