Jak se starat o delší vousy a rovnat jejich neposedný tvar? To moc nejde bez dalších pomocníků. Tím nemyslím gely a vosky, ty mají tento tvar poté jen udržet, ale nejprve vousy do nějakého tvaru musíme dostat. 

Pokud zatím vaše délka vousů je kolem jednoho centimetru, tak jste docela v pohodě a stačí vám hřebínek, kterým vousy trochu upravíte. Až se dostanete k délce několika centimetrů jako já, zjistíte, že hřebínek nestačí. Na řadu přicházejí další pomocníci. Prvním z nich je fén (ten si můžete půjčit od vaší krásné přítelkyně) a tím druhým je nějaké „česátko“. V úvahu připadají dvě nejčastější možnosti. Klasicky kulatý kartáč, kterým budete vousy pročesávat a rovnat, nebo kartáček na vousy, který dělá v zásadě to samé. Já zvolil kartáček, který líp vypadá a výsledek mi přijde mnohem lepší.

Koupil jsem si kvalitní ručně vyráběný kartáček s tělem z dubového dřeva a přírodními kančími štětinami od značky OAK. Kančí štětiny jsou tvrdé a nasázené hustě vedle sebe. Vousy se v nich nezachytávají a nevytrhávají se. Také je k vousům mnohem šetrnější a vousy se mnohem méně třepí s čímž jsme měl s plastovým kartáčkem docela problém. Kartáčkem je dobré při česání dělat dlouhé tahy, vousy se tím krásně rovnají. Pokud přitlačíte, můžete si promasírovat i pokožku pod vousy, kam se jinak špatně dostává. Dřevěné tělo se příjemně drží, krásně voní a je prostě hezké.

Já vousy rozčesávám tak, že je celé namočím, nechám odkapat vodu, následně jemně přetřu ručníkem a poté v jedné ruce s fénem a v druhé s kartáčem postupně rozčesávám a vousy rovnám. Nejprve češu strany tváře, poté knír a nakonec přední část brady. Jakmile jsou vousy suché, tak používám další přípravky na zafixování tvaru. Ale o těch budu psát zase příště.

Protože se mě někteří ptali, jak se o vousy starat, pokusím se vytvořit seriál kde budu popisovat jednotlivé přípravky na různé délky vousů, které jsem měl a z nich udělám návod jak se o vousy starat. Snad se bude líbit a využijete ho.

Kartáček na vousy OAK Kartáček na vousy OAK Kartáček na vousy OAK Kartáček na vousy OAK Kartáček na vousy OAK Kartáček na vousy OAKKartáček na vousy OAK Kartáček na vousy OAK