Také máte někdy problém s dodržováním pitného režimu jako já? Vyzkoušel jsem již několik způsobů jak se donutit dobře pít a nikdy se mi nějak nedařilo. Zkoušel jsem aplikace, chytrou láhev, ale nakonec zvítězla obyčejná lahev. Proč?

Ještě než vám to napíšu, tak projdu předchozí způsoby.

1. Aplikace

Vyzkoušel jsem asi 3 aplikace, které mi dávají notifikace toho, že se mám napít. Notifikace se ukáže jak na telefonu, tak na hodinkách, takže ji přehlédnout určitě nemůžu. Nicméně má to jedno ale. A to že jsem neměl vždy vodu u sebe 😀 . Takže se dost špatně můžu napít. Z těch co jsem vyzkoušel, byla nejlepší Daily Water.

2. Chytrá lahev

Tu jsem vyzkoušel jednu, kterou jsem vybral na základě recenzí na zahraničních webech. Zvolil jsem lahev Moikit Gene, která vypadala nejlépe. Bohužel jsem zjistil, že lahev je tak nějak i ničemu (slušně napsáno). Ukazovala totální nesmysly. Napili jste se 2x a láhev ukázala, že jste vypili zhruba jednou tolik. To by nebyl ten největší problém. Mnohem větší problém byl ten, že jsem si dal láhev třeba do batohu a když jsem ji vytáhl znova, aplikace ukazovala, že jsem mezi tím vypil třeba litr vody 😀 . Takže měření láhve bylo úplně mimo. Jednou jsem ji reklamoval s nadějí, že jsem měl vadný kus. Nicméne nový kus se choval úplně stejně. Také si do lahve nemůžete napustit teplou vodu, protže je z plastu.


Nakonec vítězem byla úplně obyčená lahev. Nicméně pro mě obyčejná není. Tato láhev Hydro Flask se mi hrozně líbí, a proto ji mám rád u sebe a rád z ní piju. Zjistil jsem tedy, že pokud mám vodu v hezké věci, kterou mám rád vždy u sebe, není ani problém se napít. Vybral jsem si hodně výraznou barvu láhve. Právě proto, abych si jí vždy všiml a upomenula mě, že se mám napít. To funguje mnohelm lépe než nějaká aplikace a chytrá lahev.

Láhev je velmi odolná, protože je vyrobena z nerez oceli. Také je super, že nerez nepřenáší pachy a i když v láhvi nechám něco o kousek déle, než bych měl, tak nesmrdí. Můžu si do ní nalít jak teplý čaj který vydrží (6 hodin), nebo studenou vodu, která zůstane i ve velkém teplu studená (až 20 hodin). Takže oproti plastovým lahvím si ji můžu vzít jak v létě, tak i v zimě.

Několikrát mi už spadla také na zem a kromě, nějakých promáčklin je stále jako nová. Ale o to ji mám raději, protože se mnou prožívá takový vlastní příběh.

Jak jste na tom s vodou a pitným režimem vy? 😉

👋

Mějte se krásně a nezapomínejte pít.