Nevím jestli se to stává i vám, nebo s tím mám problém pouze já. Mluvím o evidenci času, převážně tedy pracovního. K zaznamenávání toho, co dělám na různých projektech a úkolech používám aplikaci Toggl, která funguje výborně. Jediný problém je ten, že ji sem tam zapomenu zapnout a poté dohledávám podle kalendáře, kde jsem byl na schůzce a co jsem dělal. Když jsem na kickstarter.com, kam se chodím dívat na zajímavé novinky zahlédl následují produkt, tak jsme zajásal „Mohlo by to vyřešit velmi snadno můj problém se zaznamenáváním času!“. Hned jsem tedy jeden ZEI objednal a tím přispěl na jeho dokončení. Z věcí z kickstarteru mám vždy radost hned dvakrát ;-). Poprvé, když je objednám a podruhé když mi většinou za dlouhou dobu příjdou a já na ně už zapoměl. Tady to bylo úplně stejně. Doba než byl ZEI dokončen nebyla vůbec krátká a předpokládaný termín se ještě protáhnul asi o měsíc. Když mi v pátek přišla SMS, že mi dnes bude doručován balíček, tak jsem vůbec nevěděl o co jde (to se mi sem tam stává, protože zapomenu co jsem si objednal). Jakmile zazvonil kurýr a balíček jsem si převzal, tak jsem ještě stále neměl jasno. Až když jsem prozkoumal krabičku a viděl odesílatele, tak mi to docvaklo a v tu chíli jsem měl úsměv na rtech.

Bohužel jsem byl zrovna odcházel na schůzku, ale co vám budu říkat.. na rozbalení a rychlý pohled se čas najde vždy. Netrpělivě jsem se vrhl na krabičku a vyndal ji z ochranného obalu. Vzhled krabičky ve které je ZEI schvaný je moc pěkný. Je to bílá krabička s vylisovaným logem uprostřed a všude kolem malými znaky. Uvnitř je schovaná další černá krabička ve které je ZEI vložen i s příslušenstvím. Když jsem ZEI vytáhl z krabičky a vzal si jej do ruky, byl jsem překvapen jak je lehký. Vše je velmi hezky promyšleno od krabičky, držátka i samostatné „kostičky“. Chvíli jsem se díval, poté vše vložil zpátky do krabičky a mazal na schůzku. (zase se ukázal můj ne úplně dobrý time management, přišel jsme o 8 minut později..)

Jakmile jsem dorazil domů vrhl jsem se na krabičku znovu a podíval se na celý její obsah. V krabičce najdete „kostičku“, stojánek na ni, fix na popisování stran, samolepky a stručný návod. To je vše, ale co víc byset potřebovali ;-). Hned jsem vytáhl počítač a vrhl se na nastavení. To je velmi snadné, stačí stáhnout aplikaci, zapnout „kostičku“ která modře bliká a spárovat s aplikací pomocí bluetooth. Jak jsem pochopil, tak počítače s windows mají problém s bluetooth a musejí mít ještě klíčenku. Nevím jestli již tento problém není vyřešen. U apple tento problém odpadá a párujete rovnou se zařízením. ZEI vytvořili integrace do různých měřičů času a na dalších pracují. Pro mě bylo důležité, že integrace do Toggl již funguje jak má. Aplikaci, která je k produktu nevyužívám a pouze ji mám zaplou k synchonizaci dat.

Práce s „kostičkou“ je velmi snadná. Na jednotlivé strany si napíšete dané úkoly, nebo si tam nalepíte symboly ze sady samolepek. Já mám část symbolů a část psáno. Pak již stačí kostičku položit na stůl tak, aby byl na horní straně úkol co právě chcete dělat a v aplikaci daný úkol potvrdit, že patří ke zvolené straně. Jakmile máte nastaveno, tak se můžete pustit do práce. Pokud je „kostička“ ve stojanu, tak neměří nic, jakmile ji ale ze stojanu vyndáte a položíte vybranou stranou na stůl spustí se měření času úkolu. Pak již stačí celý den kostičku otáčet na jednotlivé úkoly a je to. Já si na jednu stranu nalepil a takzvaně „lemplovací čas“ ve kterém si povídám (nepracovně) s kolegy, jdu na kafe, na oběd a podobně. Takže vím celý den od toho co jsem přišel do práce co jsem dělal. Pokud se spletete a otočíte kostičku špatně a již se čas spustí tak pokud není delší než 1 minutu, tak se čas nezaznamená a smaže se. Jak jsem se sžil ještě nejsem schopen říct, protože je to velmi krátká doba, ale utřitě se o to ještě podělím někdy později.

Pokud byste měli o ZEI zájem je k prodeji na jejich e-shopu, aktuálně se slevou 20%.

Jak jste na tom se svým pracovním časem vy?!

Kostička ZEI Kostička ZEI Kostička ZEI Kostička ZEI Kostička ZEI