Balzám na vousy a hřeben

Protože už mám vousy docela dlouhé, tak mívám někdy problém s tím, je ráno rozčesat. V barber shopu mi to vždy můj holič dělá klasíckým „dámským hřebenem„, ale chtěl jsme něco stylovějšího. Tak jsem hledal co by se mi líbilo. A našel jsem eshop trendhim.cz, kde jsem právě takový hřeben našel. Prvně jsem si nebyl úplně jistý, jestli dřevěné zuby budou dobře vyřezané a nebudou tahat, nebo třepit vousy. Ale nakonec jsem se odvážil a hřeben obědnal.

Pokud vezmu hřeben do ruky a porovnám se svým dalším hřebínkem Kent, tak tento dřevěný kousek působí mnohem stylověji. Hřeben je vyřezán z jednoho kusu dřeva a to ze škumpy. Ta se používá velmi často právě v řezbářství pro krásnou kresbu dřeva. Zuby hřebenu jsou krásně vyřezané bez jediného špatného zářezu, který by mohl vousy tahat, nebo je jinak poničit. Do hřebenu se moc nenasává voda, tak s ním můžu česat mokré vousy, které u toho fénuji, ať jsou hezky rovné.

Hřeben na rozčesávání používám ráno, když se chystám do práce a vousy potřebuji rozčesat a narovnat, aby vypadaly přes dne hezky. A také večer, když vylezu ze sprchy a vousy jsou slepené a zasukované po vysušní ručníkem, abych je alespoň trochu srovnal a a ráno neměl problém je rozčesat. Poté případně večer do vousů ještě nanáším olejíček pro jejich výživu. Pokud dávám olejíček, tak ale vousy již nečešu, aby se mi hřebínek nezamastil.

 

Když jsem si objednával, tak jsem ještě přihodil nový balzám na vousy. Poslední dobou používám spíše gel od značky Hairbond, ale s balzámy jsem býval vždy také velmi spokojen. Pokud nechci mít vousy úplně srovnané a nechci aby držely přesný tvar, dávám si do nich právě balzám. Ten vousům dá krásnou kresbu a také je vyživý. Stačí je pouze rozčesat a balzám nanést. Díky olejům, které obsahuje jsou vousy také vyživené a lesklé.

Tentokrát jsem zvolil balzám značky Leonis Barbam, který je složen z arganového oleje, oleje z broskvových jader, kokosového oleje, hroznového oleje a oleje ze sladkých mandlích. Je zde přidána také esence citrusů, takže balzám krásně svěže voní, proto je ideální na léto ;-). Balzám se velmi dobře roztírá mezi prsty, tím že je složen pouze z olejů. Stačí si vzít trochu do dlaně, rozetřít a poté jen vmasírovat do rozčesaných vousů. Vousy drží trochu tvar a velmi hezky a svěže vypadají.

 

Na tomto eshopu jsem našel ještě jednu věc, o které zatím nejsem přesvědčený, že ji využiju a to je obal na kreditní karty a doklady místo klasické peněženky. Právě v peněžence nosím docela dost věcí a nevím jestli se by se mi do pouzdra vše vlezlo. Máte s takovím pouzdrem nějakou zkušenost?

Hřeben na vousy Hřeben na vousy Balzám na vousy Leonis Barbam Balzám na vousy Leonis Barbam Balzám na vousy Ned Kelly Balzám na vousy a hřeben