Hned po tom co jsem přijel nebylo počasí úplně ideální, asi 10 stupňů a déšť. Takže první 3 dny jsem seděl doma a věčinu dne pracoval. Alespoň jsem stihl něco dopředu a pak mohl mít více času na poznání Londýna.

Poté se již udělalo krásné počasí a dalo se vyrazit ven. Jako první jsem prošel přilehné okolí a hlavně parky aby se Arthur pořádně proběhl a poznal místní psy. Parky jsou zde super, jen je dost často problém s košem na hovínka. Bohužel tento problém je v celém Londýně, kdy pravidelně nosím plný sáček skoro celou vycházku, než se mi ho podaří vyhodit. Po tomto směru jsou naše parky a ulice mnohem lépe vybavené. Bohužel také do některých parků, nebo alespoň jejich částí psi nesmějí vůbec chodit. V tomto přístupu je to v Čechách také mnohem lepší. Nemáme problém jít na hrad a na další památky, nebo do ZOO. Zde je skoro na všechny takovéto místa pes zakázán a to i v tašce. Takže míváme někdy problém se někam dostat.

Z těch velkých parků jsme zatím navštívili dva.

Hampstead Heath který je opravdu obrovský. Jsou zde rybníky, louky a les. Všude jsou lavičky a tím že je zde tráva udržovaná, tak se dá sednou skoro kamkoliv na deku. Je hodně kopcovitý a z určitých částí je super výhled na Londýn

Hide park, který je asi ten nejznámější Londýnský park je také moc hezký a úplně jinak strukturovaný. Jsou zde hezké cesty, které jsou buď na kolo, nebo jen pěší. Tráva je zde krásně posečená a všude je čisto. Vůbecn nechápu jak to dělají na tak obrovské ploče, když u nás je to problém i v malých parcích. Tento park je skoro rovný, takže je zde krásný rozhled po parku a i když je v centru, tak si připadáte že jste úplně mimo Londýn.

O víkendu zde je opravdu velké množství lidí, kteří posedávají, kam se podíváte. Hrají hry, čtou, nebo jen tak sedí a povídají si. Psi zde jsou většinou bez vodítka a ani jednou jsem zatím neměl problém, že by byl nějaký na jiného agresivní. Přes týden to není tak hrozné, ale kolem 4 hodiny zde už zase začíná být plno, jak lidé chodí z práce, tak si sem jdou sednout a relaxova. Takovéto parky v Čechách opravdu scházejí, jak velikostí, údržbou a celkově jak nad jejich vzužitím lidé uvažují.

Dál jsme si dali s Artým dva výlety za Londýn a to do Doveru a Oxfordu.

Dover je přístavní město, které spojuje Francii s Anglií a jezdí zde trajekt za trajektem. Pokud ale odejdete z centra a přístavu dostanete se k Doverskému hradu, který později sloužil jako pevnost pro přehled nad vodní plochou. Jak hrad, tak i pevnost je velmi dobře udržovaná a řekl bych hodně v původním stavu. Pevnost i hrad působí opravdu monstrózně a při aktivním využití to muselo být opravdu zajímavé. Poté co jsme prošeli hrad a pevnost dali jsme se směrem z Doveru ven k Bílým útesům doverským. Je to opravdu krásné procházka kdy jdete po travnatém vršku útesů směřujících do moře a je zde krásný výhled. Dojdete až k bílému majáku na konci útesů a poté zase zpátky. Bohužel když jsme došli k majáku, tak akorát zavírali, takže jsme si zde nemohli dát ani nic na jídlo, nebo pití. Nicméně tato procházka za to opravdu stála.

Oxford je zase úplně jiné město. Je docela malé, ale je zde opravdu krásná architektura. Většina toho jsou místní školy a jejich pozemky. Do některých se dá za poplatek dostat a některé jsou veřejnosti uzavřené. Je zde také krásný a velký park ve kterém je spousta zvířat a říčka. V Oxfordu je velké množství muzeí, ale já se se psem v tašce dostal jen do jednoho a to Oxford university museum of natural history. Vstup sem je zdarma, ale muzeum je to opravdu krásné. V první části jsou zvířata a v druhé zajímavé věci od šamanských artefaktů, přes zbraně a brnění až po výrobu látky. Co určitě také stojí za to je věž v univerzitním kostele svaté Marie. Je zde nádherný výhled na celý oxford. Když jsem viděl jak zde jednotlivé školy vypadají, tak bych sem klidně chodil studovat také i s mým odporem k učení :-D.

Hyde park

Dover

Oxford

Už mám naplánovaný další výlet a také se konečně podívat po zajímavých místech v Londýně.