O víkendu jsem chtěl využít krásného počasí, a tak jsem naplánoval pro mě a kamarádku výlet na zámek Nelahozeves. Tento zámek je sám o sobě moc hezký, ale v zámecké kuchyni se skrývá ještě něco dalšího, co stojí za výlet. A to je možnost nechat si připravit piknikový koš se kterým si půjdete sednout do zámecké zahrady, kde můžete obdivovat krásu zámku. 

Nelahozeves je asi 30 minut cesty od Prahy kousek za Kralupy nad Vltavou. Příjezd sem je snadný a zámek nemůžete minout. Parkovat se dá hned u zámku, takže je to vhodný výlet i pro lenochy, což rozhodně nejsme. Jakmile přejdete vstupní most dostanete se na nádvoří zámku. Nádvoří projdete rovně ke schodům do zámecké restaurace (cesta je značena také šipkami). Zde si vyzvednete piknikový koš a deku. Koš si musíte objednat minimálně dva dny předem na tel. čísle, která najdete na webu zámku. Můžete si vybrat ze 4 druhů piknikových košů od romantického až po rodinný. Já zvolil vegetariánský a to hlavně z důvodu, že tam není láhev vína, nebo sektu jako v ostatních.

Jakmile si koš vyzvednete, stačí se vydat ze zámku směrem k parkovišti a za vstupním mostem se dát vlevo. Zde sejděte na zámeckou zahradu, která není příliš veliká, ale je zde hezky udržovaný trávník a lavičky. Ty nejspíš nebudete stejně potřebovat a sedněte si stejně jako v našem případě na deku rovnou do trávy. Jediné co je škoda, tak zde není příliš soukromí, protože se do zahrady dívají všichni návštěvníci z nádvoří. Pokud by ale někdo chtěl, tak si zde místo v soukromí také určitě najde.

Vegetariánský koš který jsem objednal, obsahoval ovocné misky, kde bylo kiwi, hroznové víno a pomeranč. Dále zeleninové misky s brokolicí, okurkou, paprikou, mrkví a k tomu výborný česnekový dip. Na za kousnutí je zde tortila se sýrem a zeleninou, obložená houska s mozarelou a rajčetem. Jako dezert je zde výborný borůvky muffin. K tomu ještě láhev vody.

Na dece je dobré to, že si ji můžete přesunout kdy je potřeba a kam zrovna svítí slunce. Přesun deky proběhl asi 5x z původního místa, jak se slunce schovávalo za stromy :-D. Plánoval jsem i prohlídku zámku, ale nakonec jsme na zahradě seděli až do 5 hodin, kdy se zámek zavírá. Piknik byl výborný a moc jsme si ho užili. Na prohlídku se určitě dostaneme příště, protože doufám, že jsme zde nebyli naposledy.

V Nelahozevsi je také rodný dům Antonína Dvořáka, kde je i muzeum. Je to ideální příležitost na celodenní výlet s partnerem, nebo s rodinou a dětmi.

Máte nějaké oblíbené místo na piknik? Budu rád, když mi dáte nějaké tipy, kam se můžeme podívat příště.

Zámek NelahozevesPiknik v zámecké zahradě NelahozevesPiknikový koš v parku zámkuCo v piknikovém koši najdete DSC_0542Zámecký park Nelahozeves Zámecký park Nelahozeves Zámek Nelahozeves