Balzám a vosk na knír z Barber.sk

Rád zkouším nové věci, abych vybral vždy to nejlepší pro mě. Nicméně, tento balzám do vousů od Barber.sk mám již podruhe, protože jsem spokojený a tentokrát jsem ještě přidal vosk na knír.

Nejprve jsem si tento balzám koupil v Thomas’s Barber Shop, kam si chodím nechat vousy upravovat každých 14 dní. Zde ho prodávali v jejich „obrandovaném“ přebalu. Když mi došel a u Thomas’s-e ho již neměli, tak jsem začal hledat, kdo je původní výrobce. Naštěstí byl na obalu odkaz na dodavatele, kterým je již zmíněný Barber.sk. Tak jsem neváhal a šel objednat znovu.

Jaký je? Je super 😉! Balzám si Barber.sk vyrábí sám na Slovensku což se mi líbí, protože mám rád věci, které pochází z Česka, nebo Slovenska. Jeho hlavní složení je včelí vosk a kakaové máslo. Dále jsou přidané vosky pro lepší výzivu vousů a pokožky. A vonné silice jako aroma, zde je hlavní vůně bergamot a cedrové dřevo, takže opravdu krásně voní. Balzám se krásně roztírá mezi dlaněmi, jedině co mi trošku vadí jsou „kousky“, které se musí dobře rozetřít, aby se rozpustily (tyto kousky v minulém balení nebyly). Poté už klasický vetřít do vousů až k pokožce, načesat a dát vousům tvar. Balzám ve vousech vydrží celý den a večer nejlépe vymýt mýdlem.
Co je u mě trošku problém, že na moji délku vousů už je balzámu potřeba hodně, aby držel tvar a tak se rychle vypotřebuje. Aktuálně zkouším nový gel o kterém určitě také napíšu.
Pokud již máte delší knír, tak balzám již neudrží jeho tvar a je potřeba zvolit něco jiného/silnějšího. Proto jsem si objednal ještě vosk na knír s vysokou pevností.
Vosk je v malinké krabičce a je hodně tuhý. Je složen z včelího vosku a arabské gumy, vody a avokádového oleje. Také zde jsou vonné silice s vůní smrku a citronové trávy. Voní opravdu krásně, ale nemusí vonět každému. Já si úplně užívám, když mi voní pod nosem 😀. Nebrání z krabičky je trochu složitější, musí se nabrat nehtem. Stačí ovšem jen malá kulička vosku (samozřejmě záleží jak je knír velký a hustý), kterou si rozpůlím a rozetřu mezi ukazováčkem, prostředníčkem a palcem. Rozetřít jde docela špatně, protože je hodně tuživý, tak se dost na prsty lepí. Poté pořádně věřit do kníru, je potřeba si dávat pozor aby nezůstalo někde narozetřené větší množství (vypadá to jako holub z nosu 😀 ) . Proto vždy knír ještě rozčešu a až poté natvaruji jak chci. I tento vosk vydrží ve vousech celý den a je potřeba večer vymýt mýdlem.

Balzám na vousy a vosk na knírBalzám na vousy a vosk na knírBalzám na vousyVosk na knírVosk na knírVosk na knírVosk na knírBalzám na vousyBalzám na vousyBalzám na vousy