Kontaktní čočky, brýle a roztok

Po skoro deseti letech, kdy nevidím úplně dobře do dálky, jsem se konečně odhodlal a zvolil radikální řešení. Objednal jsem se na předoperační vyšetření pro laserovou operaci oči.

Asi před týdnem jsem se zmínil, že se chystám na laserovou operaci očí. Nyní je to již první týden po operaci, tak bych se rád o tento „zážitek“ podělil.

Nejprve jsem dlouho vybíral kam na operaci jít. Poslední dobou jsou na webech bannery „Oko za 8900,-“ což mi přišlo hodně málo. Proto jsem začal o operacích hledat více informací. Nakonec jsem zvolil kliniku Duovize, která podle referencí patří k těm nejlepším. S tím bohužel souvisí to, že je jedna z nejdražších. Díval jsem se na to ale tak, že oči jsou pro mě velmi důležité a za několik tisíc navíc mi to určitě stojí, také jsem si to „nadělil“ k narozeninám.

Do duovize jsem měl dorazit v 8 hodin ráno. Již před 8 hodinou jsem stál na recepci v Duovize (ti kdo mě znají vědí, že to pro mě muselo být významné, protože s včasným příchodem mám problém). Měl jsem trochu strach, takže jsem byl rád, že jedna z prvních věcí byla platba, jinak bych si to možná ještě rozmyslel 😀. Poté jsem chvilku počkal v příjemném křesle, které jsou v čekárně, než si mě zavolal sestra. Ta mě odvedla na „přípravnu“, kde mi celý průběh operace hezky popsala. Zeptala se mě, jestli chci tabletu na uklidnění, kterou jsem s nadšením přijal (není čas na hrdinství ;-)). Dostal jsem krásný plášť a stylovou čepici vše ve světle zelené barvě aby mi to ladilo. Poté mi pomalu začala kapat oční kapky, pro znecitlivění očí. První dávka je trochu nepříjemná, protože v očích štípe a pálí. Po druhé dávce se to již zlepšuje a další jsem už necítil. Kampaní trvá asi 20 minut. Přesně v 9 hodin mě odvedla před operační sál, kde si mě převzala paní doktorka. Ta mi kompletně vysvětlila další postup laserové operace očí, a jak potřebuje, abych při operaci spolupracoval. Nemusíte se bát, není to nic náročného, jen se díváte do světýlek a sledujete je. Na sále mě sestřičky položili na lůžko, které je mezi dvěma lasery a automaticky vás mezi nimi převeze. Také jsem dostal psa Maxe, abych měl co při operaci držet a nejspíš nestrkal ruce, kam nemám 😀. Samotná operace trvala dohromady asi 5 minut a nebylo to nic strašného. Jediné co cítíte, je nepatrný tlak na oko u prvního laseru a poté již nic. Nejvíce jsem se bál toho, že se na celou operaci dívám. Oko je ale tak rozostřené, že mi to nepřišlo vůbec nic hrozného. Jakmile je operace hotová, vyfotíte se ještě na památku s paní doktorkou a sestra váz zavede znovu do přípravny. Zde jsem počkal ještě asi 15 minut a šel na kontrolu k další paní doktorce. Ta zkontrolovala jestli je vše v pořádku, dala mi další instrukce co smím a nesmím, jak si mám kapat kapky, které jsem dostal a bylo hotovo.

Na recepci už na mě čekala kamarádka, se kterou jsem byl domluvený, aby mě odvezla domů. Důležité je, vzít si sluneční brýle, protože jsou oči po operaci velmi citlivé. Již když jsem vyšel na ulici, tak to byl krásný pocit, viděl jsem! Sice ještě rozmazaně, ale viděl. Zbytek dne jsem ležel před televizí, poslouchal filmy, nebo spal.

Hned další den jsem ještě dorazil na kontrolu, která trvala asi pět minut. Paní doktorka mi řekla, že je vše jak má a mohl jsem vyrazit na workshop, který pořádali holky z Z Cup of Style. Workshop byl velmi podařený, a protože jsem přišel jako jeden z posledních (ano to je ten můj problém, s časem), tak jsem si sedl dozadu. Vůbec mi to ale nevadilo, protože jsem již měl „nové oči“. (Také jsme již dobře viděl všechny hezké holky, které na workshop dorazily ;-))

Včera jsem byl na kontrole a vše je jak má, aktuální stav dioptrií je 0. Vidím velmi dobře, ale ještě ne vždy stoprocentně ostře. Oči by měly být úplně „ustálené“ asi do měsíce až dvou. Ještě si kapu umělé slzy, protože jsou oči stále ještě trochu podrážděné. Přeci jen je to pro ně velmi náročný zákrok a musí si na to zvyknout.

Byl jste již někdo na operaci a nebo o ní přemýšlíte? Za mě určitě doporučuji! Je to nádherný pocit odcházet po 2 hodinách a vidět 😉!

Kontaktní čočky, brýle a roztok

Laserová operace očí Duovize