to top

Tak todle už nebudu potřebovat…

Kontaktní čočky, brýle a roztok

Po skoro deseti letech, kdy nevidím úplně dobře do dálky, jsem se konečně odhodlal a zvolil radikální řešení. Objednal jsem se na předoperační vyšetření pro laserovou operaci oči.

Asi před týdnem jsem se zmínil, že se chystám na laserovou operaci očí. Nyní je to již první týden po operaci, tak bych se rád o tento „zážitek“ podělil.

Nejprve jsem dlouho vybíral kam na operaci jít. Poslední dobou jsou na webech bannery „Oko za 8900,-“ což mi přišlo hodně málo. Proto jsem začal o operacích hledat více informací. Nakonec jsem zvolil kliniku Duovize, která podle referencí patří k těm nejlepším. S tím bohužel souvisí to, že je jedna z nejdražších. Díval jsem se na to ale tak, že oči jsou pro mě velmi důležité a za několik tisíc navíc mi to určitě stojí, také jsem si to „nadělil“ k narozeninám.

Do duovize jsem měl dorazit v 8 hodin ráno. Již před 8 hodinou jsem stál na recepci v Duovize (ti kdo mě znají vědí, že to pro mě muselo být významné, protože s včasným příchodem mám problém). Měl jsem trochu strach, takže jsem byl rád, že jedna z prvních věcí byla platba, jinak bych si to možná ještě rozmyslel 😀. Poté jsem chvilku počkal v příjemném křesle, které jsou v čekárně, než si mě zavolal sestra. Ta mě odvedla na „přípravnu“, kde mi celý průběh operace hezky popsala. Zeptala se mě, jestli chci tabletu na uklidnění, kterou jsem s nadšením přijal (není čas na hrdinství ;-)). Dostal jsem krásný plášť a stylovou čepici vše ve světle zelené barvě aby mi to ladilo. Poté mi pomalu začala kapat oční kapky, pro znecitlivění očí. První dávka je trochu nepříjemná, protože v očích štípe a pálí. Po druhé dávce se to již zlepšuje a další jsem už necítil. Kampaní trvá asi 20 minut. Přesně v 9 hodin mě odvedla před operační sál, kde si mě převzala paní doktorka. Ta mi kompletně vysvětlila další postup laserové operace očí, a jak potřebuje, abych při operaci spolupracoval. Nemusíte se bát, není to nic náročného, jen se díváte do světýlek a sledujete je. Na sále mě sestřičky položili na lůžko, které je mezi dvěma lasery a automaticky vás mezi nimi převeze. Také jsem dostal psa Maxe, abych měl co při operaci držet a nejspíš nestrkal ruce, kam nemám 😀. Samotná operace trvala dohromady asi 5 minut a nebylo to nic strašného. Jediné co cítíte, je nepatrný tlak na oko u prvního laseru a poté již nic. Nejvíce jsem se bál toho, že se na celou operaci dívám. Oko je ale tak rozostřené, že mi to nepřišlo vůbec nic hrozného. Jakmile je operace hotová, vyfotíte se ještě na památku s paní doktorkou a sestra váz zavede znovu do přípravny. Zde jsem počkal ještě asi 15 minut a šel na kontrolu k další paní doktorce. Ta zkontrolovala jestli je vše v pořádku, dala mi další instrukce co smím a nesmím, jak si mám kapat kapky, které jsem dostal a bylo hotovo.

Na recepci už na mě čekala kamarádka, se kterou jsem byl domluvený, aby mě odvezla domů. Důležité je, vzít si sluneční brýle, protože jsou oči po operaci velmi citlivé. Již když jsem vyšel na ulici, tak to byl krásný pocit, viděl jsem! Sice ještě rozmazaně, ale viděl. Zbytek dne jsem ležel před televizí, poslouchal filmy, nebo spal.

Hned další den jsem ještě dorazil na kontrolu, která trvala asi pět minut. Paní doktorka mi řekla, že je vše jak má a mohl jsem vyrazit na workshop, který pořádali holky z Z Cup of Style. Workshop byl velmi podařený, a protože jsem přišel jako jeden z posledních (ano to je ten můj problém, s časem), tak jsem si sedl dozadu. Vůbec mi to ale nevadilo, protože jsem již měl „nové oči“. (Také jsme již dobře viděl všechny hezké holky, které na workshop dorazily ;-))

Včera jsem byl na kontrole a vše je jak má, aktuální stav dioptrií je 0. Vidím velmi dobře, ale ještě ne vždy stoprocentně ostře. Oči by měly být úplně „ustálené“ asi do měsíce až dvou. Ještě si kapu umělé slzy, protože jsou oči stále ještě trochu podrážděné. Přeci jen je to pro ně velmi náročný zákrok a musí si na to zvyknout.

Byl jste již někdo na operaci a nebo o ní přemýšlíte? Za mě určitě doporučuji! Je to nádherný pocit odcházet po 2 hodinách a vidět 😉!

Kontaktní čočky, brýle a roztok

Laserová operace očí Duovize

Adam

Tudle jízdu jedu jen jednou a proto ji chci jet naplno. Pokud něco v životě chci tak se musím snažit abych to získal, samo nepřichází nic a ti kdo tomu věří zůstávají jen u snů.

11
Leave a Reply

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AdamRenataLuciaDaniela ACITC Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vratislav Müller
Host
Vratislav Müller

Kolik jsi měl dioptrií předtím?

Anna
Host

Já mám momentálně téměř 3 dioptrie na obě oči a také o tomto zákroku přemýšlím 🙂 Poslední dobou jsem si hodně zvykla na čočky, takže problém s brýlemi už tolik řešit nemusím, ale přece jenom- večer myslet na to je vyndat, ráno se zase probudit a narážet do věcí.. Uvidíme 🙂

Mirka
Host
Mirka

Mám úplně stejnou fotku 👍 jen s jinou doktorkou. A souhlasím , úplně bez problémů. To jsem byla v duovizi už před 5ti lety. A taky jsem si to dala k narozeninám. Z 5ti dioptrií nemám žádnou👍

CITC
Host

Super clanek! Nad operaci uz premyslim hoooodne dlouho a porad ne a ne se dokopat. Bojim se! 😀

Daniela A
Host

Byla jsem pred rokem na klinice v Praze – horních pocernicich a jsem maximálně spokojená. Měla jsem téměř 8 dioptrií na obou očích a dnes nádhera. Dnes mi už vůbec nepřijde, že ten zivot s brýlemi a kontaktnimi cockami, byl kdysi můj 😊

Lucia
Host

Kamaratka bola tiez na operacii, a tiez vidi super 🙂 ja mam male dioptrie takze nic pre mna….a asi by som sa aj tak bala 🙂 nemam rada totiz ziadne zakroky

Renata
Host
Renata

Ahoj , ďakujemm za povzbudzujúci článok,lebo presne nad touto klinikou uvažujem. Môžem sa opýtať na presnú metodu ktorú si si vybral ?