To si tak jednou řeknete, že pojedete na měsíc do Londýna, ať se trochu naučíte anglicky. A abych se tam nenudil, tak si sebou vezmu psa se kterým budu chodit po parcích a bavit se s lidmi. Vypadá to jako idilka, ale pak zjistíte, že realita je trochu jiná. Ono vzít totiž psa do Londýna není jen tak, tedy způsob jak se tam dostat je tan hlavní háček.Nejspíš si řeknete jako já, že samozřejmě letadlem, jak jinak se dostat do Londýna, vždyť letenka stojí pár korun. Tak jsem šel hledat kde ji koupit. Nejprve jsem prošel kiwi.com a našel si tu hezkou letenku za pár korun. Bohužel v průchodu nákupem jsem nikde nezahlídl přikoupení psa, tak jsem si říkal „Je to super, pes je na palubě zdarma“. Opak byl pravdou. Levné společnosti, totiž bohužel psa vůbec do letu nevezmou. Tak jsem se díval dál, a to na ty s honosnějším jménem a začal jsem u KLM. Našel jsem si kolik tedy stojí pes (krásných 50 euro), zjistil že musím pro zerezvaci zavolat a je to hotovo. Oddechl jsem si, že je problém vyřešen. Raději jsem si ještě zavolal na infolinku KLM jestli jsem to tedy dobře pochopil. Paní mi řekla, že ano a že si tedy mám letenku do Londýna koupit a potom zavolat a nahlásit psa. SUPER! Koupil jsem letenku a druhý den nadšeně volám znovu na KLM abych přidal psa. I tentokrát mi to zvedne milá paní, tak jí řeknu co potřebuji a ona „Samozřejmě jdeme na to“ (už jsem klidný, že jsme to zvládli). Ptá se mě tedy „Tak kam letíte?“, říkám jí do Londýna. A ona mi tím samým milým hlasem klidně odpovídá, tak to bohužel nepůjde :-D. Tak se ptám proč by to nešlo, včera mi kolegně řekla že není problém. Tak se dozvídám, že na lety do Anglie se psem je embargo a nepůjde to. Naštěstí se hovory v KLM nahrávají, tak po odposlechnutí mi s omluvou vrátili peníze za letenku, protože se první paní přehlédla a řekla mi to špatně. Zbytek dne volám na další letecké společnosti, ale bohužel to je všude stejné. Mám alespoň pozitivní informaci, že z Londýna do Prahy to jde ;-).

Jdu tedy hledat dál. Nejprve se dívám na autobusy, kde se dozvídám, že mě se psem nikdo nevezme. Tak si říkám dobře autobus, asi tomu rozumím, je to malé a nechtějí tam psa. Tak pojedeme vlakem přes tunel. Bohužel další zklamání přichází hned. Ani vlakem to nepůjde. Vlak který jezdí tunelem psa také nevezme.

Střádám tedy zběsilý plán že poletíme do Bruselu a z Bruselu pojedeme s někým pomocí BlaBlaCar. Snad nás někdo vezme…

Nakonec přiša záchrana a to kolega, který se rozhodl, že by si udělal s rodinou výlet na pár dní do Londýna a mě tam při té příležitosti odvezl. Juchůúú. Takže cesta byla zařízena.

Ještě pár rad, kdybyste se někdo do Londýna se psem chystal. Potřebujete mít pro psa tyto dokumenty:

  • cestovní pas
  • pes musí mít čip (nestačí tetování)
  • očkování proti vzteklině
  • a 2-3 dny před odjezdem odčervení (zapsané veterinářem)

Pak si již stačí koupit vesele průjezd autovlakem přes Eurotunel a vyrazit. Jak se k Eurotunelu dostanete, tak jen se psem příjdete na recepci, kde zkontrolují dokumenty a načtou si čip, který pes má. Poté už hurá do vlaku a přes tunel do Anglie ;-).