Hřeben na vousy - Kent

Jak jste se mohli všimnout naposledy jsme si z Gentle portu nepřinesl pouze balzám na vousy, ale také nový hřebínek. Pro někoho to může být dost nepodstatná maličkost čím si vousy češe, ale opak je pravdou.

Pokud se o vousy staráte, „plácáte“ na ně různé přípravky, tak vám určitě bude záležet na tom, jestli vám budou padat, třepit se a budete si je vytrhávat. A právě proto je důležité mít dobrý hřebínek. U běžných (levných) hřebínků si můžete všimnout na jednotlivých zubech jak jsou lisované a najdete zde viditelný spoj. A právě to je hlavní problém, pro „NE“ obyčejnému hřebínku. Právě tento „ostrý“ spoj dokáže vousy seříznout a tím je oslabit, případně vous zasukovat a poté vytrhnout. Na kvalitních hřebíncích tento spoj nenajdete a zuby jsou krásně jemné, vousy nepoškozují a lépe rozpletou případné součky.

Já si vybral hřebínek od Anglické značky Kent, která je proslulá právě svou kvalitou a dlouhou tradicí ve výrobě pánských hřebenů. Hřebeny jsou ručně vyráběny a proto mají zuby hladké a ploché, jsou také kontrolované, jestli tomu tak opravdu je. Hřebeny se vyrábějí z materiálu, který je velmi kluzký, takže vousy po hřebenu hezky jednou a také je antistatický, takže poté neelektrizují a nelepí se všude kolem. Hřeben je také na pohled velmi zajímavý a prostě se každému musí líbit 😉 .

Hřeben na vousy - Kent Hřeben na vousy - Kent Hřeben na vousy - Kent Hřeben na vousy - Kent